Hurda Alımı

Sarı Hurda Fiyatı

Sarı Hurda Fiyatı

Sarı hurda fiyatı belirlenirken hurdanın kalitesi, yoğunluğu ve ağırlığı profesyonel bir hurdacı tarafından değerlendirilmelidir. Temel olarak sarı hurda, genellikle atık elektronik cihazların geri dönüştürülebilir hurdasına atıfta bulunmak için kullanılan bir terimdir. Bu kapsamda, eski, kullanılmayan veya bozuk elektronik cihazlar, elektrikli aletler, pil ve bataryalar, kablolar, çip ve devre kartları, bilgisayar parçaları, telefonlar ve benzeri eşyaları değerlendirilebilir.

Sarı Hurda Fiyatı

Sarı Hurda Fiyatı 128,11₺/Kg
Sarı Çubuk Ucu 138,12₺/Kg
Sarı Pirinç Hurda 138,13₺/Kg
Musluk Hurda Fiyatı 128,16₺/Kg

Sarı hurda, içinde bulunan metallerin geri dönüştürülmesi üretim değeri açısından son derece önemlidir. Bu işlem, değerli metallerin çıkarılarak geri dönüşüme katkı sağlamasına imkan verir. Böylece doğal kaynakları korunmuş olur ve çevre kirliliği azaltılır. Ayrıca, kullanılmayan elektronik cihazlar da tehlikeli kimyasallar içerebildiğinden, bu malzemelerin düzgün bir şekilde işlenmesi önemlidir. Siz de beklentilerinizi karşılayacak bir sarı hurda fiyatı ile elinizdeki bozuk elektronik cihazları ve diğer hurda malzemeleri firmamız İstanbul Hurdacı’ya satabilirsiniz.

Hurda Sarı Fiyatları

Hurda sarı fiyatları üzerinde etkili olan bir faktör de hurdanızın çeşididir. Sarı hurda, geniş bir yelpazede elektronik eşyaları ve elektrikli cihazları kapsayan bir terimdir. Bu nedenle farklı pek çok cihaz veya üründen sarı hurda elde etmek mümkündür. Bu da hurdanın kalitesini ve doğal olarak fiyatını etkilemektedir. Genel olarak sarı hurda fiyatı üzerinde etkili olan hurda çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi kişisel elektronik cihazlar
  • Televizyonlar, monitörler ve projektörler gibi görüntüleme cihazları
  • Elektrikli ev aletleri, buzdolapları, çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve mikrodalga fırınlar
  • Klima ve ısıtma sistemleri
  • Görüntüleme, fotoğraf ve ses cihazları, fotoğraf makineleri, video kameraları, dijital müzik çalarlar ve hoparlörler
  • Elektrikli oyuncaklar, aletler ve diğer ev eşyaları
  • Pil ve bataryalar
  • Eski sanayi ekipmanları
  • Otomobil, kamyon, gemi vb. araç bileşenleri
  • Motor parçaları

Bunlar, en yaygın sarı hurda çeşitlerinden bazıları olarak sayılabilir. Sarı hurda fiyatı hakkında net bir bilgi verebilmemiz için öncelikle materyalleri sizden alırken hurda yoğunluğunu ve kalitesini incelemememiz gerekmektedir.

Musluk Hurda Fiyatı

Musluk hurda fiyatı, atık durumdaki muslukların sarı hurda veya alüminyum hurdasına göre değerlendirilir. Musluklar, her ne kadar uzun ömürlü aletler olsalar da kullanım ömürlerinin bir sonu vardır. Çoğu zaman belli bir açma kapama sayısından sonra artık işlevlerini yitirirler ve kullanılamaz hale gelirler. Ancak bu noktada musluk hurdalarınızı atmak yerine geri dönüşüme kazandırarak kazanç elde etmeniz mümkündür.

Eğer musluk hurdanız, sarı hurda türünden ise sarı hurda fiyatı piyasalarına göre değerlendirilir. Bu nedenle öncelikle hurdanızın türünün profesyonel bir hurdacı tarafından incelenmesi gerekmektedir. Musluk hurdalar geri dönüşüme kazandırılarak yeniden musluk veya diğer benzer aletlerin üretiminde kolaylıkla kullanılabilir. Siz de elinizdeki musluk hurdaları satmak istiyorsanız hemen İstanbul Hurdacı’ya ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sarı Hurda Nedir?

Hurda sarı, genellikle elektronik eşyalar, eski ve kullanılmış sanayi ekipmanları, çelik konstrüksiyonlar, borular, araç parçaları, gemi parçaları gibi malzemelerden elde edilen sarı renkte olan hurda metal parçalardır.

Sarı Hurda Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Sarı hurda fiyatı, piyasa koşullarına ve hurda metalin türüne, kalitesine ve miktarına göre belirlenir. Genellikle, hurda metal fiyatları küresel talep, arz, döviz kuru ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Sarı Hurda Neden Geri Dönüştürülür?

İçerisindeki değerli metal kaynaklar yeniden kullanılabileceği için sarı hurdaların geri dönüştürülmesi önemlidir. Geri dönüştürülen sarı hurda malzemeleri, yeni ürünlerin üretiminde kullanılabilir ve doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur.

Back to list

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir