Hurda Alımı

Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum hurda fiyatı

Alüminyum hurda fiyatı hakkında net bilgi alabilmeniz için öncelikle hurdanın kalitesinin, türünün ve ağırlığının bir uzman tarafından değerlendirilmesi gerekir. Ancak bundan sonra alüminyum hurdanın gerçek geri dönüşüm değeri anlaşılabilir ve fiyatlama yapılabilir. Alüminyum hurda, kullanılmış alüminyum malzemelerin toplamıdır. Bu malzemeler arasında alüminyum kaplamalar, içecek kutuları, bisiklet çerçeveleri, eski araba parçaları ve daha birçok şey bulunabilir.

Alüminyum Hurda Fiyatı

Hurda Alüminyum 46,11₺/Kg
Ofset Matbaa Kalıbı 50,50₺/Kg
Profil Alüminyum Hurda Fiyatı 40,10₺/Kg
Alüminyum Talaş 25,18₺/Kg

Geri dönüştürülebilir bir malzeme olan hurda alüminyum, yeni alüminyum üretmek için kullanılabileceği gibi alüminyum ihtiyacı duyulan farklı üretim alanlarında da değerlendirilebilir. Bu nedenle, alüminyum hurda önemli bir geri dönüşüm kaynağıdır ve doğal kaynakları korumaya yardımcı olur. Ayrıca, alüminyum hurda geri dönüştürüldüğünde enerji tasarrufu da sağlanır. Çünkü alüminyumun üretimi oldukça enerji yoğundur ve geri dönüşümü daha az enerji gerektirir.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları belirlenirken öncelikle hurdanın çeşidini göz önüne almak gerekir. Beklentilerinizin üstünde bir alüminyum hurda fiyatı ile hurdalarınızı İstanbul Hurdacı’ya sattığınız takdirde siz de geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz. İstanbul Hurdacı olarak öncelikle hurdalarınızın türünü belirlemekte ve kilo başına buna göre değerleme yapmaktayız. Alüminyum hurda çeşitleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Alüminyum Teneke Hurda: Alüminyum kaplamalı teneke kutular, konserve kutuları, içecek kutuları vb. gibi alüminyum kaplamalı teneke ürünlerin hurda halidir.
  • Profil Hurda: Alüminyum pencere, kapı, çatı, çerçeve vb. gibi alüminyum profillerin hurda halidir.
  • Alüminyum Levha Hurda: Genellikle inşaat sektöründe kullanılır.
  • Alüminyum Tel Hurda: Elektrik kablolarında sıklıkla kullanılır.
  • Döküm Hurda: Alüminyum döküm parçaların hurda halidir ve otomotiv, havacılık, inşaat, mutfak aletleri vb. birçok endüstride kullanılır.
  • Alüminyum Folyo Hurda: Alüminyum folyoların hurda halidir ve gıda ambalajı gibi birçok alanda kullanılır.

Bu hurda türleri, geri dönüşüm tesislerinde işlenerek yeniden kullanılabilir. Bu nedenle hurda alüminyumun geri dönüşüme kazandırılması ülke kaynaklarının verimli kullanılması açısından son derece önemlidir. Siz de piyasa koşullarına göre en cazip alüminyum hurda fiyatı teklifleri için 05392920356 numaralı hattan Asya hurda ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Alüminyum Hurda Nedir?

Alüminyum hurda; artık kullanılamaz hale gelen alüminyum malzemelerden üretilen ürünlerin atık haline gelmesiyle elde edilen hurda türüdür. Bu malzemeler geri dönüştürülerek yeniden üretime kazandırılabilir.

Alüminyum Hurda Neden Önemlidir?

Alüminyum hurda, doğal kaynakları korumaya yardımcı olur ve enerji tasarrufu sağlar. Alüminyumun sıfırdan üretimi oldukça yoğun enerji gerektirir. Buna karşılık geri dönüşüm için daha az enerji yeterlidir. Ayrıca alüminyum hurda kullanımı, çevre kirliliğini de azaltır.

Alüminyum Hurda Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Alüminyum hurda fiyatları, piyasada arz ve talebe bağlı olarak değişir. Hurda alüminyumun kalitesi ve miktarı da fiyatı etkiler.

Back to list

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir